Jak przebiega wizyta Mikołaja w Twoim domu?


W Wigilię Bożego Narodzenia  lub w ustalonym wcześniej dniu Mikołaj zaparkuje pod Twoim domem swoje renifery i zawiadomi Cię telefonicznie lub sms, że już jest. Jeżeli wcześniej nie przekazałeś mu prezentów, to zrobisz to teraz.

Następnie u Twoich drzwi rozlegnie się dzwonek i wszystkim znany okrzyk: 

“Ho..Ho..Ho.. czy tu są grzeczne dzieci?” 

Zdumionym oczom dzieci ukaże się najprawdziwszy Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Dla każdego dziecka będzie miał prezent i poświęci mu chwilę na wysłuchanie piosenki czy wierszyków, jakie dzieci dla niego przygotowały.

Mikołaj jest łasuchem, więc chętnie przyjmie od dzieci poczęstunek w postaci ciasteczka. Również lubi jak się go fotografuje, więc nie będzie miał nic przeciwko zrobieniu sobie zdjęcia z dziećmi.

Mikołaj nie pije alkoholu i nie pali papierosów więc proszę nie częstować Mikołaja tymi paskudnymi używkami.

Po około 30 minutach Mikołaj serdecznie pożegna się z dziećmi i domownikami obiecując powrót w przyszłym roku.

Nie należy zatrzymywać Mikołaja, wszak ma do odwiedzenia dzieci na całym świecie, a jego renifery kiedyś będą musiały odpocząć.

Może być jeszcze ciekawiej i bardziej tajemniczo…

 

WESJA II LUX

W wersji LUX Mikołaj również podjedzie pod drzwi Twego domu i powiadomi Cię o tym.

Następnie uchyl drzwi i przypilnuj, aby dzieci nie wyszły za wcześnie usłyszysz dzwonki janczarów – nadjeżdżających sań… po chwili dzieci usłyszą wyraźne stąpanie po skrzypiącym śniegu…

Po kolejnej chwili rozlegnie się wszystkim znana melodia “dzwonki sań”, wtedy też Mikołaj głośno zapuka do drzwi i zadzwoni swoim dzwonkiem.

Zaprosisz go do środka…

Wejdzie ciagnąc za sobą małe saneczki z dużym workiem prezentów.

Uwaga przygotuj się, bo spod sanek będzie wydobywać się chmura mgły, gdyż Mikołaj lecąc po niebie zabrał z sobą kilka obłoków, które teraz uwolnione zostaną w Twoim domu 🙂

Mikołaj przywita wszystkich domowników, a szczególnie serdecznie dzieci. Nastepnie odbędzie się pozostała część wizyty jak opisano powyżej.

UWAGA! Jest tylko jeden Mikołaj w tej wersji, ma więc ograniczoną ilość wizyt. (Opcja lux jest dodatkowo płatna 100 zł netto / 123 zł brutto)